Ana Sayfa / Sözleşmeli Personel Alımı / Yargıtay Başkanlığı 26 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Yargıtay Başkanlığı 26 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Yargıtay Başkanlığı 26 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Yargıtay Başkanlığı verdiği yeni ilanında sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştır. Alınacak olan personelin mevkii programcı, çözümleyici ve bilişim personeli olacak olup, alımlar ile ilgili olarak birçok şart verilmiştir. Alınacak olan personelin bu şartları yerine getirmesi ile alım işlemini yapacak olan Yargıtay Başkanlığı toplamda 26 kişiye iş verecektir.

ALINACAK PERSONEL

 • Programcı – 10 kişi,
 • Çözümleyici – 10 kişi,
 • Bilişim Personeli – 6 kişi,

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ İÇİN GENEL ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.
 2. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 3. 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
 4. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizceden en az (D) düzeyinde puan almış olmak, ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM yönetim kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibariyle geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Yabancı dil sınav sonuçları 5 yıl süreyle geçerlidir. Bu sürenin bitiminde yeniden sınava girmeyenlerin yabancı dil bilgisi düzeyi (D) düzeyi olarak kabul edilir
 5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle herhangi bir Kurumca sözleşmeleri feshedilenler veya sözleşme dönemi içerisinde 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmelerini tek taraflı feshedenlerin, fesih tarihinden itibaren bir yıl süreyle Kurumumuzun sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilmeleri mümkün değildir.
 6. Adaylar, programcı ve çözümleyici pozisyonlarından yalnızca birine başvuru yapabilecektir.

BİLİŞİM PERSONELİ İÇİN GENEL ŞARTLAR

 1. Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak,
 2. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 3. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 4. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK’de belirtilen sürelerde 2 kat için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
 5. Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dilerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
 6. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
 7. Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

BAŞVURU

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ ALIMI: İsteklilerin; 19/06/2017 – 23/06/2017 tarihleri arasında(mesai bitimine kadar) www.yargitay.gov.tr adresinde yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri, Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Vekaletler Cad. No:1 Bakanlıklar/ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 416 0281 – 416 00 87) adresine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI: Başkanlığımızın www.yargitay.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, formda belirtilen belgelerle beraber başvuruların 19/06/2017 tarihinden en geç 23/06/2017 tarihi mesai saati bitimine kadar Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Yargıtay Ek Bina (Vekaletler Caddesi No:1 Kızılay Çankaya/Ankara) adresine şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

 • Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Programcı ve Çözümleyici Alımı kılavuzu için TIKLAYIN.
 • Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı kılavuzu için TIKLAYIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.