Ana Sayfa / HABER / Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi ! 20 Bin Personel Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi ! 20 Bin Personel Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Sn. Recep Akdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası’nın sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ve bakanlıktaki çalışmalara dair önemli açıklamalarda bulunan Sn. Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı’nda açığa alınan personel sayısını 8 bin olarak açıkladı. Ayrıca bakanlığı 20 bin personel alımı için çalışmaları olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Sn. Recep Akdağ Cerablus operasyonu hakkında : “Elbetteki biz kendi sınırlarımızı terörist gruplara karşı korumak zorundayız. Bunu daha önce de söylemiştik, gerekirse sınır karşısına geçeriz diye. Uzun zamandır bölgedeki kardeşlerimiz bunlardan ötürü sıkıntı yaşıyordu biliyorsunuz . Kaldı ki Fırat’ın doğusu batısı meselesi var. Sayın Cumhurbaşkanı’mız ve Başbakanımız bunu çok net ifade etmişti. Bu Fırat’ın batı tarafına geçmeyi yeltenmeyin Türkiye gereğini yapar. Orada Suriye’nin Bütünlüğünü bozarak, YPG tarafından bir koridor açılmasına müsade etmeyiz. Tüm bunları yan yana getirdiğimiz de böyle bir müdahele gereği duyuluyordu biz de gereğini yerine getirdik. Bazı kendini bilmezler ‘Türkiye Suriye’ye girdi bakın ne olacak, göreceksiniz ! ‘ falan diye bir takım densiz laflar ediyorlar. Onlar kendi problemlerini düşünsünler. Türkiye bölgenin kudretli bir devleti olarak elbetteki kendi halkı ve Suriye halkı için gereğini yapacaktır.

ÖSO MENSUBU KAÇ YARALI TÜRKİYE ‘YE GELDİ?

ÖSO mensubu kaç yaralı tedavi görüyor sorusuna : ” Çok büyük bir yaralı gelmedi. Şükürler olsun kendi kuvvetlerimizden yaralımız yok. ÖSO’dan bir kaç yaralıyı aldık. Onlar için gerekenleri yaptık. Zaten ihtiyaç olur düşüncesiyle bölgede bir güçlendirme yapmıştık. Doğrusu çok büyük bir ihtiyaç olmadı.”

KAMUDA FETÖ TEMİZLİĞİ

FETÖ meselesinde doğrusu çok hassas davranıyoruz. Bi taraftan bunları kamudan , devletin içerisinden söküp atmak gerekiyor. Öbür taraftan adalet terazisini doğru kullanmamız gerekiyor. 7 Binin üzerinde açığa almamız olmuştu. Bunların 1700-1800’ü valilikler tarafından açığa alınıp bize bildirildi. Geri kalanını biz bakanlık olarak açığa aldık. Aşağı yukarı 2 Binin üzerinde bir değerlendirme tamamlandı. Şimdi bunların ihracı için çalışmalar yapılacak. Bu konuda çalışmalarımızı başbakanlığımıza bildireceğiz. Öyle görülüyor ki öteden beri bu kanlı örgüt bu çirkin yüzünü de gizleyerek. Özellikle silahlı kuvvetlerde, polisin içinde, yargı da, mülki idare de, Milli eğitim de çöreklenmiş durumda. Sağlık Bakanlığı’nda bu kurumlardaki kadar ağır bir yapılanma yok. Biz dediğimiz gibi , bunlara destek verenleri bulup , temizlemek için gayret gösteriyoruz.

PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Akdağ: “(Sözleşmeli sağlık personeli alımı) Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız.”

Kaynak: kamupersoneli.net

2 yorumlar

  1. Trabzon buyuksehir belediyesi genel sekreter yardimcisi Mustafa Akkaya kendi yegenini ihtiyac dahili disinda kayirarak ise aldi. Onca ihtiyaç sahibi is beklerken.

  2. ferhat bayraktar
    gazi çocuğuyum
    2 yıllık üniversite mezunuyum
    iletişim bilgilerinizi bırakırsanız çoks evinirim sagyılar.
    muratpaşa/ANTALYA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.