Ana Sayfa / HABER / KPSS’siz Memur Alımı Haberleri Hakkında Bilgilendirme

KPSS’siz Memur Alımı Haberleri Hakkında Bilgilendirme

Bu durum karşısında umutlananlar ve beklenti içine girenler vardır. Belli bir süre daha bu şekilde bir beklenti oluşturulursa insanlar sınavsız yani KPSS şartı olmadan çalışmak için çeşitli yerlere baskı yapmaya veya müracaat etmeye başlayacaktır.

Bu tarz haberlerin ve beklentilerin çıkış noktası; 10 bin özel harekat polis alımının KPSS şartı olmadan yapılacak olmasıdır. Evet doğrudur, bir defaya mahsus 10 bin özel harekat polis alımı KPSS olmadan lise mezunlarına açılacaktır. Ancak bunun dışında KPSS olmadan bir memur alımı kesinlikle yoktur, olmamalıdır da.

Şu an itibariyle;

1) Cezaevleri ve Tevkif Genel Müdürlüğü’nün 3721 kişilik ilanı var. İnfaz Koruma Memuru ve çeşitli unvanlarda personel alınacak olup başvurular 19 Eylül’de başlayacaktır. Eskiden olduğu gibi KPSS + Mülakat veya uygulama sınavıyla personel alınacaktır.

2) Adalet Bakanlığı’nın 2161 sözleşmeli, 210 kadrolu personel ilanı var. Zabıt Katibi ve çeşitli unvanlarda personel alınacak olup başvurular 22 Ağustos’ta başlamıştı. Yine KPSS + Mülakat veya Uygulama sınavlarıyla personel alınacaktır.

3) Milli Eğitim Bakanlığı’nın 15 bin öğretmen alımı var. Sözleşmeli öğretmen alımı da KPSS + Mülakat ile yapılmaktadır.

4) POMEM, 10 bin polis alımı başvuruları da 19 Ağustos’ta bitmişti. 9 bin erkek, 1000 kadın polis alımında da KPSS şartı vardır.

5) Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 400 sözleşmeli personel alımı var. Başvurular tamamlanmıştı, mülakatlar henüz yapılmadı. Bu alımda da KPSS şartı vardır.

**10 bin özel harekat polisi alımı dışında KPSS şartı olmadan hiçbir kuruma kadrolu veya sözleşmeli personel alımı yoktur. Mülakat (sözlü sınav) konusunu çözememişken bir de sınavsız personel alımlarıyla uğraşılmamalıdır. Kamuya girmek için KPSS yapılmaktadır, kamu kurumları da KPSS puanlarına göre personel alımı gerçekleştirmektedir.

Kaynak: kamupersoneli.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir