Ana Sayfa / Memur Alımı / Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 200 Şoför Alacak

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 200 Şoför Alacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kadrolu 200 Şofor Alım İlanı

Adalet Bakanlığı yayınladığı bir diğer alım ile ilgili olarak kadrolu şoför alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 200 kişiye iş imkanı sağlayacak olan bakanlık, 9 ilde bu alımlarını gerçekleştirecektir. Kimi iller için sadece erkek alımı yaparken kimi iller içinse kadın memur alımı işlemini gerçekleştirecektir. Bu nedenle her iki cinsiyetinde iş bulması olası denebilir.

Başvurular 21 Aralık 2016 günü başlayıp, 30 Aralık 2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU

Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenimbelgesi ve sınav sonuç belgesininaslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikteen son başvuru günü mesai bitimine kadarilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurulara ilişkin evrak; masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına ivedi gönderilecektir. Usulüne uygun olarak başvuru süresi içinde mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuran ve APS masrafını da ödeme suretiyle evrakını teslim eden adayların başvuruları kabul edilecektir. Adaylar şoför unvanı için sadece bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonubaşkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı unvan için birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kadrolu 200 Şofor Alımı kılavuzunu görmek için Tıklayın.

Yorumlar

  1. Gardaş kpss girdik puanda aldık yine iş yok DEVLETimingözünü Sevim hani iş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.