Ana Sayfa / Sözleşmeli Personel Alımı / Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 54 Memur Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 54 Memur Personel Alımı

DUYURU
(5 Eylül 2016)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.

Tercih işlemleri, 5 – 8 Eylül 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’nin resmi İnternet sitesinden yapılacaktır. İnternetten tercih gönderme işlemleri 8 Eylül 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Yaptıkları tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği son gün itibariyle ilgili lisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların tercih işlemleri öncesinde, Ek’te yer alan KPSS-2016/5 Tercih Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KPSS 2016/5 TERCİH KILAVUZU

Genel Bilgiler
TABLO-1. Atama Yapılacak Sözleşmeli Pozisyonlar
Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin Aranan Nitelikler
Mezun Olunan Lisans Programı
Dilekçe

3 yorumlar

  1. Ramazan günderenoğlu

    2001 yılından beri özeliştirme maduruyum işsizim iş istiyum

  2. Ramazan günderenoğlu

    2001 yılından beri özeliştirme maduruyum işsizim iş istiyum yaşlısın diyular emekli yapın diyum gencsin diyular ben ne yapıyım işe ihtiyacım var

  3. ISKUR typ alimi hangi illerde var basvuru için acil is ariyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir