Ana Sayfa / HABER / 12 Yeni Çağrı Merkezine 5139 Kişi İstihdam Edilecek

12 Yeni Çağrı Merkezine 5139 Kişi İstihdam Edilecek

“Büyük şehirlerde bulunma zorunluluğu olmayan çağrı merkezlerinin az gelişmiş bölgelere kaydırılması teşvik edilecektir.” tedbiri kapsamında Ekonomi Bakanlığı adına söz alan Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Zergül ÖZBİLGİÇ; sosyoekonomik gelişmişlik açısından daha geride olan bölgelerde 15 adet çağrı merkezinin kurulmuş olduğunu ve teşviklerden yararlandığını belirtmiştir.

15 adet çağrı merkezinde 6.343 kişinin istihdam edildiğinin altını çizmiştir. Aynı zamanda yatırımları devam eden 12 adet çağrı merkezlerinin de bulunduğunu sözlerine eklemiştir. Söz konusu çağrı merkezleriyle ilgili yatırımlar tamamlandığında yine 5.139 kişilik istihdam sağlanmasının öngörüldüğünü belirtmiştir.

İçişleri Bakanı Efkan ALA, 14 Şubat’taki bütçe görüşmelerinde şu bilgileri aktarmıştı: “Ülkemizde farklı acil çağrı durumları için -yangın, sağlık, güvenlik, asayiş- hâlihazırda farklı hizmet numaraları kullanılmakta, acil durum çağrısı yapma ihtiyacı hâlindeki vatandaşlarımız, birden çok numarayı bilmek zorunda kalmaktadır. Bu sakıncayı gidermek ve birden fazla olan acil çağrı numaralarının, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi tek numara “112” altında toplanması amacıyla İçişleri Bakanlığı koordinesinde 112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi yürütülmektedir. Proje kapsamında, 21 ilimizde, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Burdur, Denizli, Düzce, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas ve Yalova‟da çağrı merkezleri faaliyete geçirilmiştir. 2016 yılında 4 ilimizde, Aydın, Balıkesir, Manisa ve Yozgat‟ta faaliyete geçecektir diğer çağrı merkezleri 7 ilimizde, Bilecik, Bolu, Bursa, İzmir, Nevşehir, Sakarya ve Uşak‟ta ise donanım ihaleleri yapılacaktır. Hizmet binası yapımı için ödenek gönderilen 43 ilimizde ise yer belirlenmesi çalışmaları ve projeler devam etmektedir.”

Kaynak: kamupersoneli.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.